Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, January 18, 2020
<
January 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Boys 2006 Silver Indoor
Murray Wreck
9 - 1
Utah Surf 06 KH
Complete
Indoor East
Boys 2006 Silver Indoor
Apex Blue 06 MC
8 - 1
Copper Mountain Voltage
Complete
Indoor East
Boys 2005 Silver Indoor
Arsenal PO 05 A
0 - 6
Copper Mountain JS 05
Complete
Indoor West
Girls 2010 Futsal
7 Elite Academy 10G
5 - 4
Salt Lake City FC
Complete
Field/Court C
Boys 2010 Futsal
Copper Mountain Fury
4 - 2
Utah Glory B11 Red
Complete
Field/Court D
Boys 2009 Futsal
Blue Knights AG Liverpool
4 - 4
Impact JC 2
Complete
Field/Court A
Boys 2006 Silver Indoor
Copper Mountain RL
9 - 1
USA Elite 06B JL
Complete
Indoor East
Boys 2005 Silver Indoor
Gunners
3 - 7
Juniors 05 Sting Rays
Complete
Indoor West
Girls 2010 Futsal
USA Premier 11G - RM
4 - 6
Impact - NS
Complete
Field/Court C
Boys 2010 Futsal
Copper Mountain - WHITE
8 - 5
USA Premier 10B-AD
Complete
Field/Court D
Boys 2009 Futsal
Impact JC 1
4 - 4
La Roca-F Soares
Complete
Field/Court A
Boys 2009 Futsal
Blue Knights AG Chelsea
6 - 3
USA Elite 09B-TT2
Complete
Field/Court B
Boys 2006 Silver Indoor
AFC APEX 06 Boys Silver
3 - 2
USA Elite 06B-SU
Complete
Indoor East
Boys 2005 Silver Indoor
Juniors 05 Gorillas
7 - 1
La Roca S-EJ Girls Red
Complete
Indoor West
Girls 2010 Futsal
Utah Glory G10 Black RK
1 - 3
Sparta G11 KN
Complete
Field/Court C
Boys 2010 Futsal
Copper Mountain - BLUE
19 - 1
USA- Elite- PD
Complete
Field/Court D
Boys 2009 Futsal
Blast 09 - Black
3 - 4
USA 09 WJ Select Team 1
Complete
Field/Court A
Boys 2009 Futsal
Blast 09 - Blue
9 - 1
Murray 09 Silver CM
Complete
Field/Court B
Boys 2008 Silver Indoor
Blue Knights 08 EL White
1 - 14
Steel Titans FC
Complete
Indoor East
Boys 2011 Indoor
USA Elite 11B-EM
3 - 2
Utah Surf 12 DB
Complete
Indoor West
Boys 2009 Futsal
AYSO United - KS
7 - 3
Blue Knights Madrid
Complete
Field/Court A
Boys 2008 Silver Indoor
Sparta B08 BC
1 - 7
Copper Mountain 08 CB/VS
Complete
Indoor East
Boys 2011 Indoor
Copper Mountain Thunder
16 - 2
Sparta B12 JG
Complete
Indoor West
Boys 2006 Gold Futsal
Blue Knights 06 AG WHITE
1 - 5
TC United B06 Gold
Complete
Futsal South
Boys Varsity Futsal
Sparts 03 DF Blue
7 - 5
Sparta 03 DF white
Complete
Futsal North
Boys 2008 Silver Indoor
Blue Knights 08 EL Blue
0 - 9
USA 08 Boys Premier - TT
Complete
Indoor East
Boys 2011 Indoor
Salt Lake City FC U9 Black
2 - 6
Utah Glory Black B11
Complete
Indoor West
Boys 2005 Silver Futsal
Arsenal PO 05 B
0 - 3
Surf 05 BH B
Complete
Futsal South
Boys Varsity Futsal
Rangers 03 Blue
8 - 1
Rangers 03 White
Complete
Futsal North
Boys 2008 Silver Indoor
UAFC JA
4 - 6
AFC Apex 08 white
Complete
Indoor East
Girls 2007 Indoor
UAFC LG 07G
1 - 6
Sparta G07 Premier MH
Complete
Indoor West
Boys Varsity Futsal
Utah Surf 01’ SR
2 - 6
STFC
Complete
Futsal North
Boys 2008 Futsal
UVFC Dragons
1 - 3
CFC B08 Red JM
Complete
Futsal North
Girls 2007 Indoor
Valkyries CMS JL07
1 - 2
USA Metro O7G SL
Complete
Indoor East
Boys 2010 Indoor
CM 2010
15 - 0
La Roca - Salt Lake ER
Complete
Indoor West
Boys 2009 Indoor
CFC B09 Red DM
0 - 3
TC United - Green
Complete
Indoor East
Boys 2010 Indoor
Copper Mountain 10 BB
10 - 1
Sparta B10 Premier BR11
Complete
Indoor West
Boys 2009 Indoor
Copper Mountain SM
1 - 6
PCRW Dev. 09
Complete
Indoor East
Boys 2007 Gold Indoor
Razzia 07B Rise
2 - 8
United Academy - ML 07
Complete
Indoor West
Boys 2009 Indoor
Copper Mountain Boys 09
3 - 7
Utah Surf 09 FS
Complete
Indoor East
Girls 2010 Indoor
TC United G10 CD
4 - 1
EMYS Rangers
Complete
Indoor West
Boys 2009 Indoor
AFC Apex 09 White
10 - 4
Sparta 09 BL
Complete
Indoor East
Girls 2008 Indoor
Sparta G09 JG
4 - 1
SLC FC U12 Girls
Complete
Indoor West
Boys 2009 Indoor
Hippo FC
2 - 2
TC United - Yellow
Complete
Indoor East
Boys 2006 Gold
AFC Apex 06 Gold
8 - 2
Utah Surf 06 FS
Complete
Indoor West
Girls JV Indoor
Blue Knights 04 UL
10 - 0
La Roca S CT
Complete
Indoor East
Boys 2006 Gold
USA Premier 06 BS Blue
18 - 16
USA Premier 06 BS Red
Complete
Indoor West
Girls Varsity Indoor
Blue Knights 04 UL
4 - 4
USA Premier 05G - KL - WHITE
Complete
Indoor East
Boys 2006 Gold
AXIS
4 - 6
Sparta 06 JH
Complete
Indoor West
Girls Varsity Indoor
Crush P
3 - 6
USA Premier 03G-KL
Complete
Indoor East
Girls 2006 Indoor
Utah Glory 06 NO
18 - 1
Utah Valley United Premier
Complete
Indoor West
Calendar
<
January 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
Events on Saturday, January 18, 2020
6:00 AM
8:00 AM
Scott & Adam's Group - Adam Osthed
Futsal North
1:00 PM
10:00 PM
AAU MLK Tournament - AAU - Scott Briggs
Field/Court C
1:00 PM
10:00 PM
AAU MLK Tournament - AAU - Scott Briggs
Field/Court D
2:30 PM
9:30 PM
AAU MLK Tournament - AAU - Scott Briggs
Field/Court B
5:00 PM
9:30 PM
NWBA 3 on 3 Tournament - Natalie Williams
Field/Court A