Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, November 16, 2019
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Indoor
La Roca S-CB
5 - 1
United BK 2006
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Silver Indoor
Juniors Gorillas
3 - 6
Sparta B05 Premier DF
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Gold
Xolos 2005A
5 - 1
Surf 05 JLA
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Silver Indoor
Surf 05 JLB
4 - 5
Xolos 2005B
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Futsal
Impact IG
4 - 2
Copper Mountain RL Blue
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2010 Futsal
Sparta Premier JK12
3 - 3
USA Elite 10B-EM2
Complete
Field/Court A
Boys-2019-01-11 Boys 2009 Futsal
La Roca SLC-NG 09Boys
5 - 4
AYSO United - KS
Complete
Field/Court B
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Gold
Niko Federico
1 - 9
La Roca S-EJ White
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Silver Indoor
Juniors Sting Rays
2 - 3
Utah Glory B05 Black NV
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Futsal
AFC Apex 06 White - Silver
5 - 5
Apex 06 Orange MC
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2010 Futsal
SPARTA B10 PREMIER NK
7 - 6
USA Elite 10B-EM1
Complete
Field/Court A
Boys-2019-01-11 Boys 2009 Futsal
Impact United CM
12 - 10
CFC B09 red TS
Complete
Field/Court B
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Indoor
AYSO United SJ
2 - 13
Utah Surf 06 FS Blue
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Silver Indoor
AYSO United BK05
10 - 1
Utah Glory Red JO
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Futsal
Apex 06 Blue MC
2 - 5
Copper Mountain RL White
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2010 Futsal
Sparta Premier BR11
2 - 3
Utah Surf DF
Complete
Field/Court A
Boys-2019-01-11 Boys 2009 Futsal
USA Elite 09B-TT2
2 - 7
La Roca SLC-NG 09Boys
Complete
Field/Court B
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Indoor
Utah Surf 06 FS Blue
2 - 7
Gunners
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Futsal
AFC Apex 06 White - GOLD
4 - 4
Impact IG
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2010 Futsal
Copper Mountain
11 - 1
Sparta Premier JK12
Complete
Field/Court A
Boys-2019-01-11 Boys 2006 Indoor
Utah Surf 06 FS
1 - 7
AFC APEX '06 Black
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Futsal
CFC Red 08 JM
4 - 10
UAFC - Utah Arsenal BP 08B
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Gold Futsal
Impact IG 07
1 - 2
Utah Surf 07 BJW White
Complete
Futsal North
2019 Youth Session 1 Indoor-Girls-2019-01-11 Girls 2005 Indoor
AJAX Utah FC - G05 - A1
7 - 3
United G05 MB
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Futsal
Blue Knights RC 08
7 - 2
USA Elite 09B-TT1
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Gold Futsal
United Academy - ML 07
2 - 3
Utah Surf 07 BJW Blue
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2009-2010 Indoor
AFC Apex 09 White
4 - 3
Sparta B10 JH
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Futsal
AFC Apex White
3 - 4
Sparta B08 BC
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Gold Futsal
Impact PT
5 - 7
La Roca South CS 2008
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2009-2010 Indoor
Comba FC (Y) 2009 boys
6 - 1
Comba FC U10 Blue Team
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Silver
USA Elite B05-EM Team 2
3 - 6
USA Elite B05-EM Team 1
Complete
Futsal South
Girls-2019-01-11 Girls '08, '09 Futsal
Olympique Montreux Yellow
7 - 1
Utah Surf - BCW ( team 2 )
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2009-2010 Indoor
Blue Knights 2010 boys(TS)
11 - 6
Blue Knights Gold
Complete
Indoor West
2Girls-2019-01-11 Girls '06, '07 Futsal
Celtic Green
8 - 0
7 Elite Academy 07GUC
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Indoor
Strikers UCFC
0 - 5
Comba FC 08 Yellow
Complete
Indoor East
Girls-2019-01-11 Girls '08, '09 Futsal
CFC G10 Red BD
2 - 13
Olympique Montreux Blue
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Indoor
La Roca S-CB 08
12 - 3
UVSC Dragons
Complete
Indoor West
2Girls-2019-01-11 Girls '06, '07 Futsal
USA Premier 07G-KL BLUE
6 - 3
USA Premier 07G-KL RED
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Indoor
Xolos 2007
5 - 2
Utah Glory B07
Complete
Indoor East
Girls-2019-01-11 Girls '08, '09 Futsal
Impact United PP09
4 - 1
Sparta 09 JG
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Indoor
Murray SC Black 08 - TP
9 - 3
USA 09 Premier DK
Complete
Indoor West
2Girls-2019-01-11 Girls '06, '07 Futsal
Celtic White
1 - 4
United Academy 06 TD
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Indoor
Utah Arsenal FC AJ2 07B
4 - 14
UAFC-MB07B
Complete
Indoor East
Girls-2019-01-11 Girls '08, '09 Futsal
Avalanche 08 White
1 - 7
Utah Surf - BCW
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Indoor
Mexico FC AT
5 - 4
USA Elite 08B MM
Complete
Indoor West
Girls-2019-01-11 Girls 2005 Futsal
La Roca SCT Red
4 - 2
La Roca SCT Black
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Indoor
RJ7
7 - 2
Xolos 2007
Complete
Indoor East
Girls-2019-01-11 Girls 2005 Futsal
Utah Glory G05 X
2 - 2
Celtic FC Sandy OM06
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Indoor
AYSO United SLC B08-EJ
6 - 6
UAFC- JA2 08B
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys 2005 Silver
Scorpions
4 - 6
Niko Federico
Complete
Futsal South
Boys-2019-01-11 Boys 2007 Indoor
UAFC AJ 07B Red
9 - 4
RJ7
Complete
Indoor East
Girls-2019-01-11 Girls 2005 Futsal
Utah Glory G05 Y
3 - 3
Utah Glory G05 X
Complete
Futsal North
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Indoor
Sparta Premier 08 MH
10 - 4
USA 08 Boys - TT
Complete
Indoor West
Girls-2019-01-11 Girls 2007 Indoor
Sparta G07 Premier MH
2 - 2
Utah Surf 07 DH
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys 2008 Indoor
UAFC JA
6 - 1
United B08 MB
Complete
Indoor West
Girls-2019-01-11 Girls 2007 Indoor
Copper Mountain Metro C
6 - 1
Pink Panthers
Complete
Indoor East
Girls-2019-01-11 Girls 2007 Indoor
AYSO United G08 BM
1 - 9
Valkyries CMS JL07
Complete
Indoor West
2019 Youth Session 1 Indoor-Girls-2019-01-11 Girls 2005 Indoor
La Roca S-EJ Black
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
La Roca S-EJ Red
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys JV Indoor
Sparta 03 CK White
2 - 4
USA 03
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys JV Indoor
Copper Mountain Chargers
0 - 2
CFC B03 Red TS
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys JV Indoor
7 Elite Academy 04 B UC
3 - 14
Sparta 03 CK Blue
Complete
Indoor West
Boys-2019-01-11 Boys JV Indoor
Edomex
8 - 1
Sparta 05 Premier 1
Complete
Indoor East
Boys-2019-01-11 Boys Varsity Indoor
Sparta 03B DF Blue
3 - 6
Blue Knights 03 JM
Complete
Indoor West
Girls-2019-01-11 Girls Varsity Indoor
USA Premier 05G - KL - Red
(Forfeit) 0 - (Forfeit) 0
USA Premier 05G - KL - White
Complete
Indoor East
2019-05-11-Saturday Coed Friendly
Los Pistoleros
11 - 3
Super Amigos
Complete
Indoor West
2019-05-11-Saturday Coed Friendly
Coras
8 - 1
Langzamer Slakken
Complete
Indoor East
Calendar
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Events on Saturday, November 16, 2019
6:00 AM
8:00 AM
Scott & Adam's Group - Adam Osthed
Futsal North
10:00 AM
2:00 PM
TRUE Lacrosse - Mason Poage
Indoor Field East